Leden 2012

Next call?

24. ledna 2012 v 9:30
Psala mi HM jestli budu mít dnes čas, že by se mnou chtěl mluvit její manžel. Ptala se mě zda mi může zavolat na mobil odpoledne mého času.

Mezi tím mi psala jejich au-pair, která tam je do konce března. Napsala, že ze začátku je to pěkný záhul a potom, když se dostanu do tý jejich každodenní rutiny tak to bude lehčí....Docela je vychválila...no nevím zda nad ní HM stála, když to Christina psala :-) co my víme? :-)

HM jsem napsla, že bohužel přes týden v těchto hodinách nemohu pač jsem v práci. Vyhovuje mi spíše večer to už jsem doma...Abych klábosila v práci s host family....je blbý nápad. V práci to totiž ještě nevědí, že něco takového podnikám....tak si nemůžu dovolit být bez práce...Nejsou totiž žádné koláče :-) Chápete to!

Možná si říkáte, že se dá někam zalést...a promluvit s nimi...No po pravdě moc velké šance tu nejsou. Sedím na open spacu a máme tři patra....Jsme docela velká firma...a všude někdo je! I na to blbý WC. Kdyby jsem vyběhla na ulici tak uslyším tak velké prd.....Takže asi tak!
A navíc to moc nehrotím, protože stále nevím....jestli do toho mám jít! Sakra proč právě já!!!! :-(
Když já lhát neumím a vždy na sebe něco vybliju a takhle to dopadá! Mlčící

My first skype with HF

23. ledna 2012 v 9:21
Tak jsem zase tu...trochu později ale přeceMrkající Jak jsem Vám již psala v předchozím článku, že se mi ozvala HF s pěti dětičkama... z TX tak jsem se domluvila s HM na hovoru po skypu.

Mluvily jsme spolu 20.1. v 20:00 našeho času...Hovor trval cca půl hoďky! HM první chtěla, aby jsem se představila a měla na mě připravené otázky ale to já též :-) Nabídla mi, že mi může dát kontakt na jejich stávající au-pair Christinu, že pokud mám ještě nějaké otázky tak jí můžu kontaktovat! Samozřejmě jsem souhlasila...a o víkednu jsem jí hned napsala....Tak uvidíme :-)

Jinak by mě chtěla na konci března! Úžasný

Third HF

17. ledna 2012 v 9:30
Musím říci, že včera jsem měla celý den náladu pod psa...:-( Tak všeobecně to na mě padlo...Jestli vůbec někdy odjedu atd....Celý den jsem v práci sledovala e-mail zda mi něco nedorazilo...Bohůžel nic! Až když jsem přišla domů tak mi dorazil e-mail v 16:35 to bylo přesně, když jsem odešla z worku :-) Vtipné, že?

Takže napsala mi třetí rodina. Rodina má pro změnu 5 opravdu roztomilých dětí :-) Josie (girl, 6), Tori (girl, 5), Aj (boy, 3), Elliott (boy, 5), Victor (boy, 5). Žijí v Texasu což mě docela láká....
Dětičky mi padly do oka takové bych si představovala hlídat ale na můj vkus je jich opravdu moc :-( taková menší školka :-)))
Musím se smířit s tím, že buď se to bude zvyšovat nebo budu mít tři děti a basta! Jak říkala Ivča K. asi jsem byla moc pravdomluvná..., že jsem na sebe všechno vyblila...v dopise. Já sama jsem totiž z pěti dětí a tři děti jsem hlídala v UK...tak se není čemu divit, že mi odepisují takové HF!

HM ( Elizabeht) pracuje jako projektový manažer ve firmě Dell vede tam svůj tým o pěti lidech. HD ( Victor) je v důchodu....stará se o farmu. Oni nebydlí na farmě ale někam dojíždí....asi cca 2x do týdne...a tam i přespává!

Dětí mají docela dost zájmů!

HF měly celkem tři au-pair. Jedna byla němka a dvě ze švédky....Němka tam zůstala jen 2 měsíce, protože prý pořád něco měnila...a chtěla měnit jejich rutinu! Druhou si vzali z "rematche" co jsem pochopila....a ta třetí tam je stále. S ní by jsem se měla vystřídat. Mě by chtěli koncem března.

Na téhle rodině se mi líbí to, že jsem včera hned odepsala....a ona mi obratem napsala zpět! To jsem nečekala..., protože u předchozích dvou rodin jsem čekala třeba až 4 dny na odpověď! ( škoda, že mají tolik dětí).

Navrhla jsem pohovor po skypu. HM by chtěla též. Navrhuje pátek to, že má volno! Tak tedy v pátek v 8 p.m. méno času! :-)

Úžasný

Bad luck :-(

12. ledna 2012 v 14:56
Hello Ruzena,
I had decided to match with another au pair. I know you will find a good family.
Thank you and good luck.

Victoria

PS: není co dodávat...

Answer!

10. ledna 2012 v 19:14
Tak jsem se konečně dočkala odpovědi za čtyři dny! Nechápu, že jim tak dlouho všechno trvá :-( skoro každý američan píše , že je very busy! Řekla bych, že to já jsem též...., když vypadnu z domova ráno v 6:30 a vracím se v 19:00 večer....každý den...takže bych řekla, že jsem též velmi vytížená...(busy)

HM ( Victoria) mi napsala...že je singl mom :-( takže je to asi stejný případ jako první rodiny...Což je u mě problém...Chtěla jsem spořádanou rodinu. Nevím zda se rozvedli nebo zda je otec vůbec na živu...o tom se nezmínila. Jen, že děvčata jsou též velmi vytížená svými kroužky a školou. Takže by jsem hodně jezdila autem...ptá se mě na moje zkušenosti řízení car. A jak často v týdnu jezdím....
Já sice jezdím, každý den ale krátké vzdálenosti....No nic navrohovala jsem jí, že by jsem se mohly spojit přes skype. Ptala se mě jaký je časový posun tak jsem jí napsala...cca 6 hodin, že by jsem mohla v 19:30 na náš čas. Psala mi, že by mohla ve středu nebo ve čt. Tak jsem jí napsala, že čt by šel.

Jinak pracuje ve finanční sféře....No uvidíme....Slíbila mi, že mi dnes pošle nějaké fotky....tak uvidíme ale opět tomu nedávám velké šance z mé strany! Nerozhodný

Second family

9. ledna 2012 v 9:00
Tak jsem zase tu....ani né po měsici se mi ozvala další rodina....Rodina pochází z New Jersey opět mají tři děti....s tím se se nějak smířila, že to mě si zřejmě nemine...jsou to: Alexis (girl, 13), Anisa (girl, 9), Arianna (girl, 14).

Viděla jsem pár fotek na, kterých jsou děvčata vyfocená....vždy je to z nějakého sportu, takže asi hodně sportují!

Bohužel mi přišly jen ty fotky bez e-mailu. Takže jsem inhed poslala e-mail na který čekám už druhý den...Zatím se mi nikdo neozval :-( no ještě počkám...když tak napíši znova.

Když jsem si otevřela fotky tak jsem byla trochu zaskočená pač rodina jsou černoši. Nebudu soudit podle barvy pleťi....někdy jsou tyto lidé lepší než....

Uvidíme co napíšou zda tedy vůbec napíšou...Je zvlášťní, že je to už druhá rodina a já ještě neměla hovor po skypu :-(

No nebudu dělat závěry!

Host family

5. ledna 2012 v 16:02
Takže hned po schválení profilu...asi cca 4 dny mi byla zaslána první nabídka rodiny.... Musím konstatovat, že profil mi byl schválen aniž by jsem tam měla vložené video...což jsem nepochopila...samozřejmě, že ještě ten den co se mi ozvala HF jsem tam video vložila( řekla bych, že to bylo docela rychlé, když některé děvčata čekají měsíce na první rodinu).

Rodina je z Virginie a má 3 děti: Bridget 9, Mathew 7 and John 6. HM & HD se rozvádění a bydlí odděleně. Děti jsou hodně hyperaktivní to mi přímo napsala HM. Bridget na to dokonce bere i léky má nějakou poruchu chování a náladovosti.

HM uváděla, že všichni tři děti chodí do jedné školy což by bylo v pohodě škola je necelý km autem od domu! To by mi vyhovovalo. Rodina též hodně cestuje....

Na můj vkus jsou děti moc velcí...je to výhoda ale i nevýhoda...a hlavně 3 hyperaktivní děti? Asi jen blázen by to zval....Nechci domů přijet šedivá Plačící

No abych to shrnula...vyměnily jsme si pár e-mailů ( ani hovor jsme neměly) a tím naše konverzace utichla...napsala jsem jim to ve vší slušnosti ale zároveň jsem si i nechala otevřená vrátka.
Mezi náma rodina byla hodně divná....Překvapený

Congratulations :-)

5. ledna 2012 v 15:45
Takže po pohovoru následovalo vytvoření profilu...Docela náročné :-( Shromáždit všechny potřebné dokumenty a vložit je tam...a nesmím zapomenout na moje slavné video...Hrůza... také musím poděkova Lucii, že mi ušetřila moje vztékání a pomohla mi ho dát do správného formátu ( rozměru) .Když si na to teď vzpomenu tak mám z toho pupínky...:-)

Na základě toho mi na pro profil dorazila zpráva:
Congratulations on being accepted to participate on the Au Pair program! Your American Adventure starts here! S vyplazeným jazykem

Takže jsem byla ráda, že to mám v " " za sebou :-) alespoň tuto část.....

Interview

5. ledna 2012 v 11:45
Následovala informační schůzka na kterou jsem se vypravila s novou kámoškou Ivčou, která mi odpověděla na můj inzerát :-) Vůbec jsem nečekala, že přjede do Prahy. Daly jsme si spicha na Národní třídě kde také najdete agenturu CA. Seznámení bylo milé. Je to fajn holka. A navíc toho máme docela dost společného :-) až děsivě společného a aby toho nebylo málo tak jsme obě ve znamení Štíra :-) tak asi proto....

Poté následoval domluvený pohovor! Bohůžel jsem v tu dobu byla nemocná tak jsem musela schůzku odložit....Ivča si nakráčela sama...

Z pohovoru jsem měla docela strach...:-( a byla jsem nervózní..., když mi potom Ivča napsala, že u pohovoru a testu uspěla tak jsem byla nervozní ještě víc..., že to asi nedám...:-( jsem totiž strašný trémista :-(

Za týden jsem šla já! Dita byla už od pohledu příjemný človek, který dokázal příjemně naladit...tedy alespoň mě to tak připadalo... U pohovoru jsem byla dost nervozní, protože to na mě vybalila v hlavní mísnosti kde byly další její dvě kolegyně tak jsem byla docela zaskočená :-( no ale nějak jsem to dala...:-) po té následoval test "psycho" jestli si dobře pamatuji, který se skládal z 250 - ti otázek... varianta byla TRUE X FALSE no musím říci, že pokud nemáte dobrou slovní zásobu tak jen typujete....ale některé otázky tam byly hodně primitivní...a stále se opakovaly. Takže se není čeho bát!

Hi guys!

5. ledna 2012 v 11:11
Takže asi bych měla začít pěkně od začátku...
Pro Ameriku jsme se rozhodla někdy v dubnu 2011. No vlastně nedá se říci rozhodla ale pořád jsem koketovala s tou myšlenkou až se mi začala fakt líbit :-)
Podala jsem si izerát na společné cestování na který jsem i zapomněla....:-) dobré připomenutí bylo, když se mi ozvalo docela dost lidí :-) což jsem ani nečekala! ( Marcelka, Ivča, Lucka, Lenka, Petr, Radka, Adéla...) s některý jsem v kontaktu stále a některé jsou už na místě v USA :-)

Na pohovor do CA jsem šla až v říjnu 10.10.2011 pořád jsem se zdráhala...:-( tak alespoň vidíte jak dlouho mi to trvalo se k tomu skutečně dokopat....

Měla jsem z toho trochu obavy, protože v roce 2007 jsem byla v UK jako au-pair a moc mi to nevyšlo (špatná zkušenost). Pamatuji si, že když jsem přijela domů tak jsem si řekla už nikdy jako au-pair no a vidíte....Jdu do toho zase :-) Ale protože jsem optimista tak věřím, že tam bude lépe...alespoň doufám!

Vždy to byl můj secret dream se podívat do Ameriky Úžasný ale jelikož jsem vždy měla a mám problémy s angličtinou tak jsem se vždy bála....No řekla jsem si, že to alespoň zkusím. Nejlepší je vycestovat než se to drtit doma z knížky...můj názor a moje zkušenost! Tak snad se to tam na mě dostatečně nabalí :-)